Smoothie jeshile

22.10.2016 23.00 FLEKITZA.com

Kombinimi i përbërësve në këtë smoothie jeshle ka një efekt sinergjik në pastrimin dhe heqjen e toksinave nga trupi, ndërsa në të njëjtën kohë siguron ushqimin që ju nevojitet për tu ndjerë të plotë dhe energjik.

Smoothie jeshile

Frutat kanë veti unike që mbështesin aftësinë e trupit për të çliruar toksina, ndërsa perimet e buta përmbajnë ashpër për të lëvizur toksinat përmes aparatit tretës dhe për t'i hequr ato 🧐

Konsumimi i një ushqim ne bazë frutash në ditë, siguron që  të hani ushqime pastruese çdo ditë që mbështesin trupin në çlirimin e toksinave të depozituara në qelizat yndyrore dhe parandalimin e shtimit të peshës 😲

 

Komponentët

2 banane të ngrira 🍌🍌
4 hurma (brenda natës ngjyhet në ujë)
2 kërcell selino 🌿🌿
Një copë xhenxhefili
1 filxhan gjethe baby spinaqi
2 gota ujë të filtruar / sollar ose të thjeshtë

 

Udhëzimet

Përzieni të gjithë përbërësit në blender derisa të jenë të butë dhe kremozë.
Shtoni ujë për të arritur qëndrueshmërinë e dëshiruar, nëse është e nevojshme.