Supë me hithër

03.04.2022 19.35 FLEKITZA.com

Kjo është receta që përdor për supë me hithra të papërpunuara :)

Supë me hithër

Për supë, zgjidhni hithra të reja, të cilat nuk kanë lulëzuar dhe sigurohuni që ta bëni këtë me doreza 🧤

Përbërësit:


2 grushta majat e hithrës ☘️

1 avokado 🥑

1 mollë jeshile 🍏

1 kastravec 🥒

1-2 kërcell selino ose kopër të freskët 🥬🥬

1 qepë e vogël 🧅

lëng nga 1 lime 🍋

gjethe të freskëta nane ose barishte të tjera të freskëta për shije

një majë kripë deti 

pluhur paprika e kuqe

1-3 gota ujë ose qumësht arra 🥜

 

Përgatitja:

 

Hidhini të gjithë përbërësit në një blender dhe shtoni 1 filxhan lëng.

I trazojmë derisa të bëhen krem.

Shtoni më shumë ujë sipas nevojës derisa të arrini dendësinë e dëshiruar.


with Love
fLekitZa